in

Midis qytetit: mbron me ar.më statujën e Skënderbeut nga hul*ganët maqedonas. VIDEO E PLOT

Një in*ident i ditës së djeshme gjatë pro.testës në sheshin e Shkupit ku u përfshi një shqiptar i Maqedonisë ka bërë bujë në mediat shqiptare.

Qindra pro.testues kanë gjuajtur me gur drejt statujës së Skënderbeut dhe dyqaneve përreth, teksa një shqiptar ka dalë me a*më duke e mbrojtur.

Shqiptari është vënë në pr*ga, ndërkohë që asnjëri prej shtetasve maqedonas nuk është arr*stuar.

Shtetasit maqedonas kanë provokuar dhe kanë gjuajtur me sende të forta drejt shqiptarëve teksa i riu ka dalë dhe ka shtënë 3 herë me a*më për të shpërndarë pro.testuesit. Të gjithë shqiptarët në atë zonë i kanë detyruar maqedonasit të kthehen prapa.

Ata kanë mbrojtur pronën nga hulig*nët maqedonas dhe pavarësisht kësaj kanë përfunduar pas hekurave.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

“Pushimet në Jug më janë kthyer në makth”, çfarë ka ndodhur me Armina Mevlanin: Kam probleme financiare

Jep dorëheqjen Boris Johnson, çfarë pritet më pas?