in

Ankorohet superjahti i themeluesit të “Whatsapp” në portin e Durrësit

Durrës- Ankorohet një superjaht në portin e Durrësit.

“Moonrise” u ankorua mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar.

Ndalesa e mëparshme e “Moonrise” ka qenë porti i Barcelonës, Spanjë.

“Moonrise” është në pronësi të Jan Koum, themeluesi i Whatsapp.

Jahti, 95 metra i gjatë është ndërtuar në Holandë nga Feadship dhe është dorëzuar në vitin 2020. Shpejtësia maksimale është 19.5 km dhe shpejtësia e saj e lundrimit është 16.0 kn. Fuqia vjen nga dy motorë me naftë MTU. Ai mund të strehojë deri në 16 të ftuar në 8 dhoma, me 32 anëtarë të ekuipazhit.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Çadra dhe shezlongë që fluturojnë në ajër, shihni çfarë ka ndodhur sot në Ksamil (Video)

Pak ditë para lindjes së vajzës, bukuroshja braziliane zbulon pse po ndahet nga Militao i Real Madridit