in

Armina Mevlani i përgjigjet ndjekëses për problemin që i ka shkaktuar gjoksi i madh dhe … është vërtet serioz

 

Armina Mevlani është një nga vajzat e dashura të show-bizz-it shqiptar.

Ajo ka realizuar së fundmi një ‘intervistë virtuale’ me ndjekësit e saj në Instagram ku u ka dhënë mundësinë ta pyesin rreth gjërave të ndryshme.

Mes të tjerash dikush e ka pyetur blogeren: “A të bezdis gjoksi i madh se unë e kam pasur kompleks këtë pjesë?” Armina jo vetëm që nuk ka hezituar të përgjigjet por ka zbuluar edhe se i ka krijuar skoliozë dhe dhimbje shpine.

Në përgjigjen e saj shkruan: “Siç ka të mira në disa aspekt ka shumë anë negative. Tek veshjet duhet të jesh shumë e kujdesshme për të mos u dukur vulgare. Por bezdisja kryesore është se më ka shkaktuar skoliozë dhe dhimbje shpine.”

Skoliozë quhet deformimi që vjen si rrjedhojë e një kurbimi anësor të një segmenti të shtyllës kurrizore ndaj boshtit gjatësor të saj, gjë që e bë atë të duket në formën “S” ose “C” që normalisht duhet të jetë e drejtë e të ketë formën e “I”.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Lori Hoxha zbulon se kur do të fillojë ‘BBV 2’

Temperaturat arrijnë në ekstrem, SHMU parashikon si do të jetë moti javën e ardhshme