in

Athina zgjohet nën “terror”/ Sulmohen zyrat e 2 institucioneve të rëndësishme, qytetarët në panik

Nata e së shtunës nuk ka qenë aspak e qetë për Athinën. Mediat greke shkruajnë se persona të paidentifikuar kanë sulmuar një detashment jashtë zyrave të PASOK-ut.

Nga raportimet e para bëhet e ditur se sulmi ka ndodhur në Charilaou Trikoupi, por është prekur edhe detashmenti jashtë Ministrisë së Kulturës, në rrugën Bouboulinas.

Sipas mediave greke, një grup prej rreth 50 personash kanë djegur kosha në rrugën Tosica dhe rrugicat përreth.

Ndërkohë që ka raportime për një makinë të djegur në kryqëzimin e Navarinou dhe Char.

Gjithashtu bëhet e ditur se pak para orës 21:00, efektivët e policisë së Grupit DRASI kanë marrë sende nga persona të panjohur në kryqëzimin e rrugëve Stournari dhe Tsamadou. Gjithashtu blutë e kryeqyteti grek janë kundërpërgjigjur me përdorimin e kimikateve.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bora dhe Olsa largohen nga “Përputhen”, nuk do e besoni kush do t’i zëvendësojë

‘Kalorësi me gjoksin e zbuluar’! Liderët e G7 tallen me Putin dhe ia plasin së qeshurës