Connect with us

Positivity Minds

Aventura e pabesueshme e polakut 74-vjeçar që u shpall i humbur dje në Ksamil. Përshkoi 7.5 milje me not për të pirë një kafe në Korfuz

Latest

Aventura e pabesueshme e polakut 74-vjeçar që u shpall i humbur dje në Ksamil. Përshkoi 7.5 milje me not për të pirë një kafe në Korfuz

 

Ksamil- Kur të gjithë menduan se ai ishte mbytur, plaku polak ishte duke bërë not për të pirë një kafe në Korfuz.

Ditën e djeshme 29-vjeçarja polake D.R 29-vjeçe denoncoi në polici zhdukjen e shtetasit polak Z.K., 74 vjeç.

I moshuari vuri në alarm policinë e Sarandës, teksa pas kontrolleve u gjet sot në gjendje të mirë shëndetësore.

I moshuari Zbibnië Kaczorowski, 74-vjeç, kishte veshur një palë këmbëza noti dhe rreth orës 10.30 të paradites së të hënës u hodh në det në Ksamil duke u shprehur: “Do shkoj për një kafe në Korfuz”.

Ai nisi notin rreth orës 10.30 të paradites të së hënës dhe denoncimi në polici u bë në orën 20.00 kur u konstatua se i moshuari nuk po kthehej.

Pas disa orësh kërkimi polaku 74-vjeçar Zbibnië Kaczorowski, u gjet i vetmuar në plazhin përballë ishullit Tongo, ose siç e quajnë ndryshe vendasit këtu “ Ishulli i Francezit”.

Ai u gjet i ulur në rërë teksa kishte ngatërruar rrugë, duke kryer plot rreth 7.5 milje detare me not e duke ngelur sërish në tokën shqiptare.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.