in

Bardhi i përgjigjet Berishës për vra*jen në Elbasan: Ul kokën, e hesht, e vërteta do të të turpërojë!

Tiranë- Deputeti Gazment Bardhi i është përgjigjur kryedemokratit Sali Berisha, i cili komentoi vra*jen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Në postime në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se e vërteta e ngjarjes së 21 prillit, vetëm katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit do turpërojë vetë Berishën. Bardhi shton se Berisha flet me gjuhën e kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

“Pasi doli zbuluar në gënjeshtër, nuk pres të kërkojë ndjesë, por të paktën të heshtë. E vërteta do dal, dhe ajo do turpërojë Sali Berishën njëlloj si Edi Ramën e Tualant Ballën. Pasi prokuroria po zbardhë të vërtetën për ngjarjen e Elbasanit, Sali Berisha që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit, duhet të ulë kokën dhe të heshtë. Sali Berisha për interesa politike të ditës foli me të njëjtën gjuhë si Taulant Balla për atë ngjarje,”- shkruan Bardhi.

1/2. Pasi prokuroria po zbardhë të vërtetën për ngjarjen e Elbasanit, Sali Berisha që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasnit, duhet të ulë kokën dhe të heshtë. Sali Berisha për interesa politike të ditës foli me të njëjtën gjuhë si Taulant Balla për atë ngjarje.

— Gazment Bardhi (@GazmentBardhi) June 30, 2022

I ftuar në “Opinion”, Berisha tha Arbër Paplekaj, i vetëdorëzuari për vr*sjen e Pjerin Xhuvanit është një oficer shembullor që nuk do të qëllonte kurrë, në rast se nuk do t’i duhej të vetëmbrohej. Por në vijimësi ka hedhur akuza ndaj Gazment Bardhit.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Habit ministrja e Ramës: Rritja ekonomike e Shqipërisë më e lartë se vendet e Bashkimit Europian

Berisha-Bardhit: ‘Ul kokën e hesht. Je thirrur në prokurori për vr*sjen e Xhuvanit’!