Connect with us

Positivity Minds

Bardhi i përgjigjet Berishës për vra*jen në Elbasan: Ul kokën, e hesht, e vërteta do të të turpërojë!

Latest

Bardhi i përgjigjet Berishës për vra*jen në Elbasan: Ul kokën, e hesht, e vërteta do të të turpërojë!

Tiranë- Deputeti Gazment Bardhi i është përgjigjur kryedemokratit Sali Berisha, i cili komentoi vra*jen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Në postime në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se e vërteta e ngjarjes së 21 prillit, vetëm katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit do turpërojë vetë Berishën. Bardhi shton se Berisha flet me gjuhën e kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

“Pasi doli zbuluar në gënjeshtër, nuk pres të kërkojë ndjesë, por të paktën të heshtë. E vërteta do dal, dhe ajo do turpërojë Sali Berishën njëlloj si Edi Ramën e Tualant Ballën. Pasi prokuroria po zbardhë të vërtetën për ngjarjen e Elbasanit, Sali Berisha që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit, duhet të ulë kokën dhe të heshtë. Sali Berisha për interesa politike të ditës foli me të njëjtën gjuhë si Taulant Balla për atë ngjarje,”- shkruan Bardhi.

1/2. Pasi prokuroria po zbardhë të vërtetën për ngjarjen e Elbasanit, Sali Berisha që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasnit, duhet të ulë kokën dhe të heshtë. Sali Berisha për interesa politike të ditës foli me të njëjtën gjuhë si Taulant Balla për atë ngjarje.

— Gazment Bardhi (@GazmentBardhi) June 30, 2022

I ftuar në “Opinion”, Berisha tha Arbër Paplekaj, i vetëdorëzuari për vr*sjen e Pjerin Xhuvanit është një oficer shembullor që nuk do të qëllonte kurrë, në rast se nuk do t’i duhej të vetëmbrohej. Por në vijimësi ka hedhur akuza ndaj Gazment Bardhit.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.