in

Bënin namin me kokainë, arrestohen katër shqiptarë në Britani (Emrat)

Katër anëtarë të dyshuar të një grupi të krimit të organizuar shqiptar janë akuzuar për pastrim parash dhe shkelje të furnizimit me drogë pasi u sekuestruan 340,000 £ në para të gatshme dhe kokainë me vlerë 400,000 £.

Në pranga kanë përfunduar, Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç, u arrestuan nga oficerët në Cambridge Road North, Chisëick, nën dyshimin për pastrim parash pasi oficerët gjetën një çantë ku mbante afërsisht 100,000 £ para.

Po ashtu, Florian Meshi, 22 vjeç, për shkelje të emigracionit dhe furnizimit me drogë ndërsa kontrollonte pronën e Dautit në Trotëood, Hainault, ku u sekuestruan edhe 140,000 £ të tjera në para të gatshme dhe një agjent prerës për kokainë.

Pas një kontrolli në adresën e Meshit u krye ku oficerët arrestuan një person të katërt, Azem Gashi, 26 vjeç, për shkelje të drogës pasi 4 kilogramë kokainë u gjetën në pronë, së bashku me rreth 100,000 £ në para. Të katër burrat po mbahen në paraburgim derisa të dalin në gjyq më 12 shkurt.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Deklarata “bombë” e Ervin Karamuços: Zyrtari i lartë shqiptar që ka tentuar të shesë sekrete shtetërore një diplomati të huaj për shkollimin e djalit

Pronare të qendrave të masazheve, arrestohen dy vajza në Tiranë, procedohen tre djem që kishin shkuar për “kënaqësi ekstra”