in

Berisha bën deklaratën ‘bombë’: Arrestohet djali Bledi Çuçit, ishte anëtar i m*fias

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon arrestimin në Itali të djalit të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. Ai thotë se djali i ministrit ishte pjesë e bandës së mjekëve dhe biznesmenëve që u goditën pak ditë më parë dhe që merrej me kontrabandimin e ilaçeve.

“Arrestohet ne Itali, Endi Çuçi, djali i ministrit te Brendeshem te familjes Blendi Çuçi, si antar i mafjes qe kontrabandonte ilaçe dhe te semure! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqishme per lirimin e tij! Mafje dhe vetem mafje”, shkruan Berisha dhe publikon disa dokumente të Gjykatës së Milanos.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

SUPERSKANDAL!

Arrestohet ne Itali, Endi Çuçi, djali i ministrit te Brendeshem te familjes Blendi Çuçi, si antar i mafjes qe kontrabandonte ilaçe dhe te semure! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqishme per lirimin e tij! Mafje dhe vetem mafje! sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje Doktor.

Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis. Behet fjale per nje mase sigurie te Gjykates italiane ku i perfshire eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kontrabande ilacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te falsifikuara ne Itali ne kohen e Covid. Nuk e ka asnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjykates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane.

Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

Me poshte dokumentat:

1. Masa e sigurise se Gjykates se Milanos.

2. Lajmet ne mediat italiane.

Pergjimet ne dosjen e Gjykates.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

HABIT dedektivja: Vajzat shqiptare lidhen me burra në moshë të madhe

‘Plas’ grushti mes shqiptarëve, plagoset rëndë i riu! Arrestohen pesë të tjerë (VIDEO)