Gündem

Devlet Destekli Kira Yardımı

Devlet Destekli Kira Yardımı Nedir? Devletimiz tüm zor durumdaki vatandaşları için kira yardımı yapıyor. Kira yardımı tutarı 960 TL’dir. Ancak başvurular için gerekli şartları taşıyabilmelisiniz. Aksi takdirde Devlet’ten kira yardımı talebi geçersiz sayılacaktır. Devlet kira yardımı başvurusu sonucu sorgulama sayfaları için arama yapan kullanıcılarımızın tamamının yanlış sayfalara yönlendirildiğini anladık. Hem iş yeri hem ev hem konutlar için kira yardımı yapacak olan devletimizin kimseyi mağdur etmeyeceği gün gibi ortadadır. Devlet kararı ile kapatılan tüm dükkânların ve işletmelerin kirası devletimiz tarafından ödenir..

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır? Devletten kira yardımı nasıl alınır sorusu ile internette arama yapan kullanıcılarımıza şunu belirtmeliyiz. Devletimizden kira yardımı alabilmek için fakirlik belgesine ihtiyacınız var. Eğer fakirlik belgeniz var ise:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesine yönlendirileceksiniz. İlk sayfada açılan kısımda “Tüzel kişilik ve Kendim İçin” seçeneği var. Kira yardımı talep ettiğiniz kirada oturduğunuz eviniz ise “Kendim İçin” seçeneğine basın. Eğer dükkan ve işletme için kira yardımı alacaksanız “Tüzel kişilik” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan “İleri” seçeneğine basın. Karşınıza gelen sayfada yardım talepleri var. Burada arama yaparak “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” seçeneğini buluyoruz.

Oradan sonra ise başvurumuza devam ediyoruz ve başvuruyu sonlandırıyoruz. Ancak burada verilecek olan kira yardımı sadece evini kentsel dönüşüme verecek olan kişiler için geçerlidir. O sebeple eğer kentsel dönüşüm ile alakanız yok ise lütfen makaleye devam edin. Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kira Yardımı Yapıyor! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vasıtası ile kira yardımı talep edebilirsiniz.

ALO 170 numaralı hat ile ayrıca görüşebilir ve tüm sorunlarınızı ayrı ayrı belirtebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları her kaymakamlıkta bulunur. Eğer yok ise mutlaka İlçe de olmak zorunda. O nedenle Türkiye’nin neresinde olursanız olun Sosyal Yardımlaşma Vakfı kesinlikle var. Başvurularınızı bizzat bu vakıflara yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir