in

Djali i Nuredin Lushtakut gjobitet në trafik, e thërret babain në telefon, vjen Nuredini dhe fillon sherri me policinë. Konfirmohet pIagosja e dy poIicëve nga i dyshuari Nuredin Lushtaku, dy të arrestuar

Zbulohet arsyeja pse ndodhi pIagosja në Skenderaj, ku u përfshi Nuredin Lushtaku
Dy policë raportohet se janë pIagosur pas mesnatës në Skenderaj.

Të dyshuar për këtë rast janë ish-nënkryetari i kësaj komune Nuredin Lushtaku, dy djemtë dhe vëllezërit e tij.

Raportohet se ngjarja ndodhi kur policia e ndali në pikë kontrolli djalin e Nuredin Lushtakut, të cilit i shqiptoi një tiketë trafiku.

Si shkak i kësaj ai e thirri babain e tij i cili sapo arriti në pikë kontrolli, filloi sherrin më policinë.

Sipas raportimeve policia tashmë është vënë në lëvizje që të arrestohen të dyshuarit të cilët shtinë me a.rmë zjarri drejt zyrtarëve policorë, si dhe i rra.hën ata me mjete të forta, vetëm pse atyre u shqiptuan një tiketë të trafikut.

Njëri nga policët dyshohet se ka marrë pIagë në kokë nga mjetet e forta, por përkundër gjendjes së rëndë ai ndodhet jashtë rrezikut për jetë./Mekulipress.com

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

E rëndë! Një burrë gjendet i varur në pyll, ja çfarë dyshon policia

ZbυIohet ceIuIa e spiυηazhit në Tiranë, nën hetim ish-zγrtarë të lartë të SHISH, u dhanë informacione sekrete rusëve