in

Do trafikonin 2 ton k*kainë drejt Roterdamit/ Dalin pamjet nga ndjekja e dy krerëve të bandës shqiptare në Peru, momenti kur takohen me biznesmenë

.

 

Dalin pamjet nga ndjekja e dy shqiptarëve në Peru, Franc Malo dhe Gentjan Meta të cilët tentuan të trafikonin dy ton kok*inë drejt Roterdamit.

“Panorama” ka publikuar përgjimin ku zbulohen lidhjet e dy trafikantëve shqiptarë me biznesmenë peruanë për të koordinuar trafikun e sasive të mëdha të dr*gës.

.

Agjentët e Dirandros kishin marrë informacione se dy shqiptarët kishin kaluar kufirin nga Ekuadori për të hyrë në Peru në mënyrë të parregullt.

Falë monitorimit u bë e mundur të zbulohej identiteti i dy shqiptarëve. Hetuesit kanë dhënë urdhër të mbaheshin në ndjekje në çdo vend ku ata lëviznin.

.

Dy shqiptarët ishin në krye të trafikut të ngarkesës me 2 ton ko*ainë që u sekuestrua pak ditë më parë nga policia peruane. Ajo u ndalua teksa do të dërgohej në rrugë detare në Holandë e fshehur në kanaçe asparagus.

.

Kreu i Drejtorisë së Anti Dr*gës në Peru tha se dy shqiptarët Malo dhe Meta ndodheshin në krye të grupit që trafikonin lëndën narkotike që kishte për destinacion portin e Roterdamit në Holandë.

“Kjo është një organizatë kriminale me lidhje në Kolumbi, Ekuador dhe Shqipëri. Ne po koordinohemi me autoritetet ndërkombëtare për të zbuluar vendndodhjen e dy shqiptarëve që kanë mbërritur në vendin tonë në koordinim me mafien shqiptare” u shpreh ai.

.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Nuk kishte ndodhur më parë/ Dy moderatorët e Top Channel i befasojnë të gjithë me veprimin, shfaqen në mes të avionit duke…

Të shtëna me a*më zjarri, plagoset shqiptari . Si lindi sherri për paratë, 55-vjeçari i shkoi tek dera e shtëpisë dhe…