Connect with us

Positivity Minds

“Do zhvarros kufomat dhe do vendos emrin tuaj…”/ Zbardhet dëshmia e gruas që do rezervonte vendin për veten dhe bashkëshortin

Latest

“Do zhvarros kufomat dhe do vendos emrin tuaj…”/ Zbardhet dëshmia e gruas që do rezervonte vendin për veten dhe bashkëshortin

Zbulohen të tjera detaje nga skandali në varrezat e Tufinës i nxjerrë në pah nga hetimet disa mujore të prokurorisë.

Në dosjen hetimore janë publikuar edhe dëshmitë e qytetarëve që janë përfshirë në skemën e blerjes së varreve.

Top Channel sjell rastin e qytetares M.S. e cila tregon se para tre vitesh ka kërkuar të rezervojë dy varre në Tufinë, një për vete dhe një për bashkëshortin.

Në shtator të vitit 2019, ajo është takuar me një burrë, të identifikuar si Bujar dhe që punonte shofer te varrezat e Tufinës. Bujari i ka treguar asaj se njeh një përgjegjës varrezash që mund t’i ndihmojë për të gjetur vendet, që në dosje identifikohet me emrin Andi.

Andi i ka treguar çiftit për dy varre, brenda të cilëve preheshin dy trupa. Por, në këmbim të 50 mijë lekëve, ai ishte i gatshëm të zhvarroste kufomat, t’i fuste në vendet murale dhe në vend të tyre, të shkruante në varre emrat e M.S. dhe burrit të saj.

Gruaja në fjalë thotë se iu deshën disa muaj, derisa në dhjetor, pasi grumbulloi shpërblimin e fundvitit dhe disa kursime, pagoi shumën prej 50.000 lekë.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.