Connect with us

Positivity Minds

E frikshme! Meret peng autobusi me pasagjerë në Tiranë? Policia sqaron ngjarjen: Ishte një person me probleme mendore (VIDEO)

Latest

E frikshme! Meret peng autobusi me pasagjerë në Tiranë? Policia sqaron ngjarjen: Ishte një person me probleme mendore (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë, ku një person me probleme të shëndetit mendor është arrestuar nga efektivët e Policisë së kryeqytetit brenda një autobusi. Ngjarja është zhvilluar pranë terminalit, në vendin e njohur si Kthesa e Kamzës.

Qytetarët kanë raportuar se personi që shikoni në pamje, rreth 60 vjeç, kishte marrë peng për 30 minuta një autobus me 20 pasagjerë. Newsbomb.al ka kontaktuar me Blutë e Tiranës dhe mëson se nuk bëhet fjalë për asnjë pengmarrje, por për një person me probleme mendore.

Personit në fjalë i janë vendosur prangat brenda në autobus, ndërsa nga pamjet shihet se xhami i parë i mjetit që shërben për transport ndërqytetas është i dëmtuar. Shtetasi me inicialet P.B ndodhet në ambientet e Policisë për verifikime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i Policisë së Tiranës për rastin:

Në lidhje me një foto të postuar në portale, për një mjet autobus te Kthesa e Kamzës, ju sqarojmë se: Sot, rreth orës 08:30, është marrë njoftim se te Kthesa e Kamzës, një shtetas, i cili dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor, ka thyer xhamin e një autobusi.

Shërbimet e Policisë, pasi kanë marrë njoftimin, kanë kaluar në vendin e njoftimit (autobus) dhe kanë shoqëruar autorin e dyshuar, shtetasin P. B., 60 vjeç, në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme peocedurale.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.