in

E rëndë, 17 persona gjenden të vd.ekur në një një klub nate

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një klub nate në Afrikën Lindore, ku janë gjetur të pajetë 17 persona.

Autoritetet po hetojnë v.dekjen e të paktën 17 personave që ndodheshin në restorant.

Nuk dihet ende nëse ka ndonjë të mbijetuar nga ngjarja, pasi për policinë është i paqartë numri i personave që ndodheshin në tavernën Enyobeni.

Kështu u shprehzëdhënësi i policisë së Kepit Lindor, Brigadieri Thembinkosi Kinana.

“Rrethanat në të cilat ata vdiqën janë nën hetim,” tha Kinana për Reuters, duke shtuar se ishte shumë herët për të përcaktuar shkakun e vde.kjes së të rinjve të moshës 18-20 vjeç.

Shkaku i ngjarjes është aktualisht nën hetim dhe shumë persona janë mbledhur në vendngjarje duke u përpjekur për të gjetur familjarët e tyre. Moshat e viktimave varionin nga 18 deri në 20 vjeç.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Trondit Alfred Cako, rrëfen për herë të parë se çfarë fshihet poshtë malit të Tomorit: Ka një piramidë me 3 porta!

Publikohen pamjet e sulmit në Oslo (Video)