in

E TURPSHME/ E Gjithe Bota Po Flet Per Gjestin E Ulet Te Presidentit Macron Ndaj Presidentes Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk është përshëndetur me respekt nga homologu francez, Emmanuel Macron.

Gjatë Samitit BE-Bashkimi Evropian, Osmani është takuar me Macronin, por ai e ka dorën e majtë në xhep teksa i flet presidentes së Kosovës.

Gjatë këtij samiti potencialisht mund të diskutohet për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Franca ka qenë bllokuesja kryesore për procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Pas valës së të nxehtit afrikan, rikthehen stuhitë dhe rrufetë, ja çfarë po ndodh me motin

Doni të bëheni milionerë? Ndiqni këto këѕhilla nga Вaba Vanga