Connect with us

Positivity Minds

“Edhe nënës time i vinte turp nga trupi im”, transformimi shokues në Doktor Plastik i 33-vjeçares

Latest

“Edhe nënës time i vinte turp nga trupi im”, transformimi shokues në Doktor Plastik i 33-vjeçares

Një 33-vjeçare nga qyteti i Fierit vjen me një rrefim shokues dhe tranaformim po aq shokues ne episodin e ri të Doktor Plastik. Denisa Musaj, një 33-vjeçare nga Fieri gjatë adolehencës arrin një peshë mbi 120 kg. Në fillim e pavetëdijshme për çfarë po i ndodhte trupit të saj Denisa vazhdoi të shtojë edhe më shumë derisa pesha e saj u bë një problem në familje por dhe për vete Denisën. “Edhe nënës time filloi t’i vinte turp nga trupi im”. Por pesha e saj kishte dalë jashtë kontrollit gjë që e detyroi të bënte një ndërhyrje për të zvogëluar stomakun. Si rezultat humbet gati gjysmën e peshës së trupit duke arritur 60 kg. Kjo humbje drastike i la pasoja të mëdha në varjen e lëkurës dhe gjoksit.

Në konsultën me Dr. Rezarta Kapaj në Spitalin Amerikan 2, doktoresha vendosi një kombinim ndërhyrjesh: lifting gjoksi dhe zmadhim gjoksi me protezë dhe abdomenoplastike. Dhe rezultati padiskutim i ndryshoi trupin dhe përmirësoi cilësinë e jetës./abcnews.al

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.