in

Edi Rama jep lajmin e madh/ Emigrantët që jetojnë në këto 2 shtete: Duke filluar nga kjo date

Kreu i qeverise Edi Rama, ka dhënë një lajm të mirë për shqiptarët që jetojnë në Kanada dhe Irlande. Rama njofton emigrantët shqiptarë që jetojnë në këto dy shtete se duke filluar nga 20 dhe 27 qershori hapen shërbimet konsullore.

“Një lajm i mirë për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada. Duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme, do të nisë shërbimet konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë.

Gjithashtu, nga 27 qershori Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë shërbimet për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike”, shkruan Rama.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Politikani dhe gruaja e tij kapen mat në aeroport duke trafikuar një 15-vjeçar për t’i marrë organet

Prej 20 vitesh larg Shqipërisë, këto janë VIP-at shqiptarë që preferon mbesa e ish-diktatorit Hoxha