in

Ekz*kutohen me breshëri pl*mbash 3 policë dhe pl*gosen 5 të tjerë

Masakër në SHBA. ngjarja e tmerrshme ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në shtetin amerikan të Kentucky, ku tre policë u v*anë dhe pesë të tjerë u pl*osën, pasi një burrë hapi zjarr ndaj tyre, ndaj të cilit ata u përpoqën të kryenin një urdhër arresti.

Sulmuesi është 49-vjeçari Lance Stortz, i cili u arrestua në shtëpinë e tij në Allen, Floyd County, pas një përplasjeje disa orëshe me policinë.

Sipas raportimeve, oficerët shkuan në shtëpinë e Stortz për një raportim për dh*në në familje, kur ai qëlloi me të shtëna të shumta drejt tyre, duke vr*rë tre oficerë dhe një qen policie.

Gjatë të shtënave janë plagosur pesë policë, ndërsa identiteti dhe shkalla e pla*ëve të tyre ende nuk janë bërë të ditura.

Guvernatori i Kentuckyt, Andy Beshear, shkroi në Twitter se Floyd County kishte pësuar një humbje të tmerrshme.

“Ky është një mëngjes i vështirë për komunitetin tonë. Këta heronj sakrifikuan gjithçka për të mbrojtur popullin tonë”, ka shkruar Beshear.

Storz është në paraburgim për shumë akuza, duke përfshirë vra*jen e një oficeri policie dhe tentativë për vr*sje të një oficeri policie.

Ai është deklaruar i pafajshëm dhe po mbahet me kusht 10 milionë dollarë dhe do të kthehet në gjykatë më 11 korrik.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ministrja paralajmëron shtrenjtim të ri të çmimeve / Ja sa?

Aktorja e njohur turke shumë e dashur për shqiptarët i jep fund beqarisë, dalin pamjet nga dasma e saj mbresëlënëse në Ohër