Connect with us

Positivity Minds

EMRAT/ Arrestohen në Angli 3 shqiptarë, kishin mbushur qytetin me k*nabis

Latest

EMRAT/ Arrestohen në Angli 3 shqiptarë, kishin mbushur qytetin me k*nabis

Dy shqiptarë, kushërinj me njëri-tjetrin janë arrestuar në Angli pasi akuzohen se prodhonin dhe shpërndanin drogë në zonën e Playmouth.

Fatmir Kurmekaj dhe Fatjon Kurmekaj u kapën ndërsa ishin duke ecur me makinë, ku atyre iu gjet një sasi e madhe kan*bisi në mjet.

Gjykata e Playmouth do të jepte vendimin për dy kushërinjtë ditën e hënë, por u tërhoq sërish, pasi avokatët e të akuzuarve pretendojnë se ata kanë prodhuar më pak hashash nga sa pretendon policia.

Kushërinjtë Fatmir Kurmekaj, 34 vjeç, nga High Wycombe dhe Fatjon Kurmekaj, 36 vjeç, nga The Crescent janë pranuar të dy fajtorë për prodhimin e ka*abisit të klasit B, por kanë argumentuar se përfshirja e tyre në drejtimin e dy fermave të kana*isit të përmasave “komerciale” ishte shumë më pak sesa pretendonte policia dhe prokurorët.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.