in

Fermerja mitrovicase gjen kërpudha shumë të rralla në Koshtovë, kilogrami kushton rreth 300 euro

Fermerja Hatixhe Brahimi nga Mitrovica ka gjetur disa kërpudha mjaft të rralla në fshatin Koshtovë.

Ato i ka gjetur në fermën e saj “Agroturizëm Koshtova” ku kultivon arra e lajthi, shkruan Jepi zë.

Lloji i kërpudhave që ka gjetur njihen me emrin Tartuf dhe janë shumë të kushtueshme në tregun ushqimor.

Një kilogram i këtij lloji kushton rreth 300 euro.

Pikërisht për shkak të çmimit të lartë si dhe aromës së fortë, tartufi përdoret në sasi të vogla.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Gruaja veshë bikini me flamurin kuq e zi, në Serbi

Njihuni me Jennifer Lopez-in e Kosovës, 55 vjeçarja që po i lë të gjithë pa fjalë