in

“Gjermania është më keq se ne”/ Rama i drejtohet shqiptarëve: Shkoni provojeni!

Kryeministri Edi Rama tha se rritja e çmimeve në vend është shkaktuar nga pushtimi rus në Ukrainë.

Rama tha se edhe Gjermania po përjeton krizë. Ai mori shembullin e rritjes së çmimit të vajit, ku tha se atje nuk merr dot sa të duash.

“Flasim për vajin, sot në Gjermani nuk shkon dot supermarket të blesh sa të duash vaj. Shkoni blijeni dhe ma tregoni, është fakt dhe kjo po shtrihet kudo.

Është problem furnizimesh dhe rezervash. Gjermania po përgatit planin për të filluar ndërprerjet e furnizimit me gaz”, tha Rama.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tragjedi në kryeqytet/ 25-vjeçarja se kreu vetëvrasje me armë, shoqja e dhomës njoftoi Policinë! Zbardhen dyshimet e rënda

‘Më thonin si ia bëre këtë Loredanës’! Kiara Tito reagon sërish nëse është në lidhje me Mozzik?