Connect with us

Positivity Minds

Humb jetën në një aksident në Itali e reja shqiptare

Latest

Humb jetën në një aksident në Itali e reja shqiptare

Itali- Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali ku për pasojë ka humbur jetën 18-vjeçarja shqiptare Bianca Papushallaj.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmë vonë në Torretta di Legnago, në zonën e Veronese ku si pasojë Papushallaj humbi jetën në vend ndërkohë që ka mbetur e plagosur dhe mikesha e saj. L

Dy të rejat ishin nisur drejt Legnago-s, përgjatë rrugës provinciale 46, në një zonë fshati. Papritur, rreth orës 21, sipas rikonstruksionit aktual, rrëshqitja e frikshme që bëri që makina të përplasej me një rrapi. Aktualisht, nuk ka asnjë provë për kontakt me automjete të tjera.

Siç u përmend, Bianca vdiq menjëherë, ndërsa shoqja e saj, me inicialet M.C, ndodhet në gjendje të rëndë dhe u dërgua në spitalin e Veronës.

Bianca, nxënëse e shkollës së mesme artistike Munari në Castelmassa, së fundi kishte filluar të punonte në fshat si barmene në “Nero Café” në Castelmassa, një vend shumë i njohur nga të rinjtë. Familja e saj me origjinë shqiptare është e njohur dhe e respektuar në vend. Ajo la babanë e saj Rudin, i njohur si futbollist i ekipit të futbollit Amatori Castelmassa, nënën e saj Eva dhe vëllain e tij Joi. Mesazhi që tezja e Biankës, Sara, ka dashur t’i kushtojë mbesës së saj të larguar nga aksidenti në rrjetet sociale është zemërthyese. (noa.al/M.D)

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.