Connect with us

Positivity Minds

I riu shqiptar vr*t 31 vjeçarin turk në Gjermani, policia jep shpërblim për kapjen e tij (Emri+Foto)

Latest

I riu shqiptar vr*t 31 vjeçarin turk në Gjermani, policia jep shpërblim për kapjen e tij (Emri+Foto)

Një 23-vjeçar shqiptar ka qëlluar për vdekje një 31-vjeçar turk. Policia është vendosur në kërkim të autorit i cili është identifikuar si Fisnik Hoxha.

Sipas policisë gjermane, ngjarja ka ndodhur në Kiel rreth orës orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme. Turku është goditur disa herë (nuk bëhet e ditur nëse ka qenë thikë apo armë) duke marrë plagë të rënda dhe ka ndërruar jetë në spital.

Ndërkaq policia është duke kërkuar në çdo vend për shqiptarin, madje ka bërë të ditur se ka edhe një shpërblim prej 3 mijë eurosh për ata që japin informacion mbi vendndodhjen.

Ndërsa iu ka kërkuar qytetarëve që të mos komunikojnë me të nëse e hasin pasi sipas tyre mund të jetë i armatosur.

Një zëdhënës i departamentit të policisë në Kiel njoftoi se skena e krimit ishte kontrolluar nga disa njësi policore, ndërsa nuk dihet nëse është gjetur ndonjë provë e mundshme.

Për arsye të sekretit hetimor për momentin nuk jepet asnjë informacion i mëtejshëm. Trupi i pajetë i 31-vjeçarit turk i është bërë autopsi të martën ditën e sotme teksa pritet edhe rezultatet.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.