in

Kujdes! Gjatë paradites temperaturat shkojnë deri në 41 gradë

Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites do të sjellin zhvillim të vranësirave në vend ku në zonat veriore dhe verilindore do të gjenerojnë rrebeshe afat-shkurtra shiu, herë pas here priten dhe mini- stuhi breshëri. Sipas MeteoAlb, mbrëmja dhe nata përmirësojnë sërish motin duke ri-sjellë kthjellimet në territor.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes POR konstante vijojnë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 41°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

I riu pla*osi nënën me th*kë, flasin fqinjët: Sapo kish ardhur nga Gjermania…

Pas fjalimit të Vuçiqit, propaganda e tij nis ofensivën kundër Kosovës: Ndaleni Kurtin, po na shtyn në gjakderdhje