Connect with us

Positivity Minds

Kujdes! Nëse e shihni në shtëpinë tuaj këtë insekt nuk duhet ta vrisni, ja asyeja pse

Latest

Kujdes! Nëse e shihni në shtëpinë tuaj këtë insekt nuk duhet ta vrisni, ja asyeja pse

Gjithkush mund të alarmohet ndërsa sheh një insekt shumëkëmbësh në shtëpi. Zakonisht ky lloj insekti ka 15 këmbë dhe mund të lëvizë 1.3 metra në sekondë.

Për këtë arsye t’i kapësh ato në shtëpi është edhe më e vështirë. Por ashtu sikurse çdo gjallesë në botë, edhe një shumëkëmbësh e ka një qëllim.

Shumëkëmbëshat e shtëpisë, janë të njohur për vrasjen e insekteve tjera të dëmshme në shtëpi.

Ata vrasin mizat, buburrecat.

Kështu ata jo vetëm ju ndihmojnë të zhdukni insektet e padëshiruara në shtëpi, por gjithashtu nuk krijojnë rrjeta dhe nuk mbartin sëmundje.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.