in

Ky është çifti i 95-vjeçarëve shqiptar që kanë kompani me vlerë 30 milionë dollarë

 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një konferencë për mediat ka zbuluar siç i quan ajo fakte të reja për çështjen e inceneratorëve.

Kryemadhi thotë se të gjitha zbulimet e reja që ka bërë do t’i çojë në SPAK. Sipas saj janë 24 kompani që kanë bashkëpunuar me Inceneratorin e Tiranës, duke përfituar 189 milion dollarë.

Mes të tjerash, kryetarja e LSI tregoi rastin kur një çift 94 dhe 95 vjeç kanë blerë një biznes 30 milionë dollarë.

Bëhet fjalë pikërisht për dy të moshuarit në foto, me emrat Thanas Çani dhe Haxhire Gurakuqi, të cilët rezultojnë me pasuri marramendëse.

“I gjithë sistemi ka funksionuar me një mbikëqyrje perfekte nga kryeministri. Nëse do kishim hetim tatimor që do hetonte do shikonte që frutat ekzotike janë shndërruar në asfalt. Të gjithë materialin ia kemi bërë gati prokurorisë së posaçme. Për të 24 kompanitë do të informojmë prokurorinë në mënyrë që ata të mos bëjnë asgjë tejtër, por vetëm të verifikojnë. Të verifikojnë edhe këta 94-95 vjeçarët që kanë blerë biznese 30 milionë dollarë”, tha Kryemadhi.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ndodh e papritura në seancën gjyqësore të Salianjit, Klodiana Lala zbardh arsyen

“Do jap shpirtin për t’iu bërë krenar”, Florian Marku tregon datën e duelit në “Air Albania”