in

Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Rumani- Atletja shqiptare Luiza Gega shpallet kampione e Ballkanit në Rumani në garën e 3000 metrave me pengesa.

Ka qenë vetë atletja e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka treguar arritjen e saj të fundit, me një rekord të ri të vendosur që po pasuron edhe më shumë një karrierë të jashtëzakonshme sportive.

POSTIMI I LUIZA GEGËS

“Kampione Ballkani, Rekord Kampionati në garën 3000m me pengesa me kohën 9.17.91 (koha ime e dytë më e shpejtë.

Shumë e lumtur për fitoren, për ndjesinë e mirë gjatë garës dhe më e motivuar se kurrë për objektivat e radhës.

Faleminderit nga zemra të gjithë që vazhdojnë e mbështesin rrugëtimin tim”.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Media ndërkombëtare ngre pyetjen: A do ta sulmojë Turqia-Greqinë në Egje?

A është vërtet kështu? Çfarë shikojnë meshkujt tek një femër në takimin e parë?