in

Mësoni cili është emri më i përhapur për vajza në Shqipëri? Shihni hartën sipas qyteteve

 

Tiranë- Në botë emri më i përhapur është Maria. Po në Shqipëri?

Në 10 qytete të vendit emri më i përhapur është Mimoza. Emri i dytë më i përhapur është Fatime në 7 qytete, ndjekur nga emri Kristina që në 6 qytete në Jug – Lindje të vendit është më i përhapuri.

Në listën e emrave për djemtë dhe burrat, emri më i përdorur në disa qytete të vendit është Arben, por nuk mungojnë as emrat Bajram, Ndue, Vasil, Gjergji etj.

Më poshtë harta nga Albanian Stats me emrat më të përhapur për gratë dhe vajzat sipas qyteteve.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Makina rrokulliset në anë të rrugës, dëmtohet rëndë drejtuesi (Emri, foto)

Armina Mevlani: ‘Çmimet janë rritur 3-fish, nuk kam lekë të shkoj në vendet ku shkoja gjithmonë!