Connect with us

Positivity Minds

Meteorologia e njohur parashikon si do të jetë koha gjatë gjithë muajit korrik, paralajmëron ndryshimet e papritura pas datës 15

Latest

Meteorologia e njohur parashikon si do të jetë koha gjatë gjithë muajit korrik, paralajmëron ndryshimet e papritura pas datës 15

Sinoptikania e Meteoalb, Lajda Porja parashikon se ndryshimi i temperaturave në vendin tonë është ndjerë që ditën e djeshme duke theksuar se ka pasur një rënie të temperaturave në orët e para të mëngjesit. Porja tha se problematikë do të mbetet era duke qenë se parametrat e saj mund të trazojnë edhe detit.

“Në fakt temperaturat janë ndjerë që dje, qarkullim të masave që vijnë nga Evropa Veriore. Reshjet janë izoluar, ndryshe është paraqitur situata e temperaturave. Ka pasur rënie të temperaturave në orët e para të mëngjesit. Pritet një tjetër rënie në mesdite.

Ultësira perëndimore prek temperaturat deri në 30 gradë. Një fundjavë shumë e freskët.

Problematikë ka mbetur era. Edhe sot do të jetë e pranishme era dhe në momente do ketë erë të konsiderueshëm duke sjellë trazim të detit”, parashikoi ajo.

Porja tha se përmirësimi pritet të vijë që nga dita e nesërme dhe temperaturat do të pësojnë një rritje graduale nga e hëna. Sinoptikania shtoi se nga e hëna në të premten temperature do të luhen mes 31-32 gradë.

“Ka qenë situatë e përkohshme, përmirësimi do të vijë që nesër, do të kemi ulje të parametrit të erës, pothuajse fare reshje. Temperaturat do të kenë rritje graduale që nga e hëna. Na pret një javë rreth vlerës 31-32 gradë.

Korriku vlerat i ka rreth 31-32. Nuk do të jemi nën ndikimin e të nxehtit afrikan. Nuk priten reshje nga e hëna në të premten.

Fundjavën e ardhshme do të ketë ndryshime. Pritet një tjetër valë pas datës 15 korrik.”, u shpreh Porja.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.