in

Ministrja Kumbaro dhe deputetët e zonës nuk dinë emrin e lumit, ngatërrojnë Vjosën me Drinosin

 

Rruga Kardhiq-Delvinë, një nga akset më të rëndësishme për jugun e vendit dhe veçanërisht për zonën bregdetare, është hapur zyrtarisht sot më 2 korrik.

Të lumtur për këtë vepër ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro së bashku me dy kolegët ministra, Balluku e Gjiknuri kanë pozuar të buzëqeshur.

Deri këtu gjithçka mirë, mirëpo duket se ministrja dhe deputetët e zonës nuk dinë emrin e lumit. Kumbaro teksa pozon me ministrat shkruan se “buzë Vjosës”, por që në fakt janë “buzë Drinosit”.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Deputetja Bozo habit me deklaratën: Me Ramën jam takuar vetëm 1 herë, ja pse

Cllevio tregon jetën e ‘VIP-ave’ brenda burgut: Aldo Bare s’del kurrë, Gaxhai më ‘salutonte’