in

Miratohet bonusi/ Rriten pagat për këtë kategori, Manastirliu njofton vendimin

 

 

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se duke filluar nga 1 korriku pagat e mjekëve dhe infermierëve do rriten me 6%.

Ndërkohë sot është vendosur një shpërblim financiar në masën 15 mijë lekë në muaj për të gjithë ato mjekë që përfundojnë specializimin dhe ushtrojnë profesionin e tyre jashtë vendbanimit të tyre.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu: Kemi vendosur një shpërblim financiar në masën 15 mijë lekë në muaj për të gjithë ata mjekë që përfundojnë specializimin dhe në bazë të kontratave me MSH ushtrojnë profesionit jashtë vendbanimit.

Do përfitojnë mbi pagën bonusin e kjo do hyjë në fuqi menjëherë me miratimin për këtë shpërblim nga i cili do perfitojne 300 mjekë që kanë përfunduar specializimin e do atashohen pranë spitaleve rajonale për të ushtruar profesionin e tyre në një periudhë 3 vjecare sipas detyrimit të përfshirë në kontratën me MSH

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Biden, Erdogan, Kurti, Johnson e Macron/ Ja cili pëlqehet më shumë nga qytetarët

Parlamenti Evropian miraton rezolutën për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë