in

Mos e mbushni kurrë veturën në mëngjes, ja pse

Drejtuesit e automjeteve nuk duhet të mbushin kurrë karburant në mëngjes, por rekomandohet të bëhet në mbrëmje, janë këshillat e Klubit Gjerman të Automjeteve.

Autoklubi ka kohë që po shqyrton zhvillimin e çmimeve të derivateve dhe kanë ardhur në përfundim se derivatet janë më të shtrenjtat.

Më saktë, në orën 7 të mëngjesit llogaritet se kjo është koha kur karburantet janë më të shtrenjtat.

Nafta ishte 12 cent në atë kohë, dhe benzina më shumë se 6 cent mbi mesataren ditore. Koha më e lirë për të furnizuar me karburant në maj ishte nga ora 18 deri në 19, ose nga ora 20:00 deri në 22:00, ndërkohë që nuk pati ndryshime çmimesh gjatë natës.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

‘Më thonin si ia bëre këtë Loredanës’! Kiara Tito reagon sërish nëse është në lidhje me Mozzik?

Nga pushimi në pushim, Adelina po e shijon jetën