in

Moti merr kthesën e papritur, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Dita e premte pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Reshjet e shiut pritet të bëhën prezente në orët e para të mëngjesit fillimisht në jugperëndim e gradualisht do të shtriheh edhe në pjesën tjetër të vendit.

Në mesditë reshjet fitojnë intensitet deri mesatar, të cilat hera-herës priten të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 15m/sek, shoqëruar më një valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Për shkak të depërtimit të masave ajrore më të ftohta pritet që temperaturat të pësojnë rënie të ndjeshme në vlerat e mesditës, më konkretisht:

në zona malore 15 deri 25°C

në zona e ulëta 17 deri 30°C

në zona bregdetare 20 deri 30°C

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

EMOCIONUESE/ Emigranti shqiptar takon për herë të parë vajzën: Vd*ksha unë për ty, o mbretëresha ime (Video)

Çka të shohim me përpara të Kadrija, fytyrën, gjoskin, apo…?