Connect with us

Positivity Minds

Nga dashuri në “ferr”/ I riu shqiptar i nxin jetën brazilianes, i bllokon pashaportën dhe e gjobit, si u çmend pasi zbuloi videot intime

Latest

Nga dashuri në “ferr”/ I riu shqiptar i nxin jetën brazilianes, i bllokon pashaportën dhe e gjobit, si u çmend pasi zbuloi videot intime

Një vajzë e re që krijoi lidhje me një shqiptar kaloi një situatë ferri me ish të dashurin, të cilin mbasi e ndau, në fakt sapo i nisën kërcënimet. Ajo u shantazhua duke u gjobitur prej tij, i cili ndërkohë i kishte rrëmbyer pasaportën personale dhe ia mbante si peng.

I riu i moshës 30 vjeç është vendosur nën përgjegjësi nga Policia e Tiranës mbasi u gjetën prova që e implikojnë atë për krimin e shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie.

Vajza e kërcënuar në fakt është një shtetase e huaj që jeton në Shqipëri dhe që punon në vendin tonë. Ajo u njoh në muajin prill me 30-vjeçarin përmes rrjeteve sociale. Lidhja e tyre nisi në mënyrë të rrufeshme dhe po ashtu edhe u mbyll.

Shkak u bë kontrolli i telefonit të të resë, mosha 22 vjeç nga shqiptari, i cili sapo gjeti disa fotografi dhe video intime që e reja kishte bërë me ish të dashurin u xhelozua dhe humbi kontrollin.

“Për shkak se nga muaji prill e në vazhdim ne udhëtonim shpesh nga Shqipëria drejt Greqisë më kishte thënë që ta lija pasaportën në kroskotin e makinës së tij. Atë ditë që kontrolloi telefonin zbuloi videot e mëparshme të miat me ish të dashurin e humbi kontrollin. Doli nga shtëpia duke thënë dua 700 euro se ndryshe do ia dërgoj babait tënd këto video dhe fotografi”, shprehet 22-vjeçarja.

Policia u përpoq të mësojë prej vajzës braziliane nëse ka pasur probleme dh*ne apo kërcënimesh prej 30-vjeçarit.

“Nuk kemi pasur asnjë mosmarrëveshje të mëparshme. Ai më paguante qiranë e shtëpisë dhe çdo gjë. Në njëfarë mase ishte i sjellshëm dhe i përkushtuar deri ditën e videos në telefon”.

Policia ka këqyrur telefonat e të dyve ku ka konstatuar bisedat në gjuhën angleze, që ka startuar tre muaj më parë dhe që u mbyll krejt befasisht.

“Unë nuk ndihem mirë psikologjikisht dhe dua të flas në një moment të dytë, – u shpreh 30-vjeçari. Por për mua ajo ishte një dashuri e fortë, mjafton të shikoni se si ja kam regjistruar emrin”.

Policia i thotë Gazetës Si se emri i vajzës braziliane nuk ishte shënuar prej tiranasit në identitetin e saj, por me dy zemra dhe ngjitur saj “Dashuri”. Por megjithatë kjo dashuri mësohet se e çoi të riun në burg, ndonëse sipas asaj që ai rrëfeu më pas u shpjegua se ishte një xhelozi sipas tij “tipike prej shqiptari”.

Por pavarësisht kësaj i riu nuk tha asnjë fjalë përpara policisë se përse e gjobiti vajzën e re duke i kërkuar para dhe duke i mbajtur peng dokumentin e identifikimit./GazetaSi

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.