in

Paralajmërimi i frikshëm nga “Kukulla e hekurt” e Putinit, kërcënon se raketa “Satan II” do godasë Shtëpinë e Bardhë

E ashtuquajtura “Kukulla e Hekurt” (Olga Skabeyeva) e Vladimir Putin ka kërcënuar se do të godasë Dowing Street dhe Shtëpinë e Bardhë, ndërsa Rusia publikon imazhe satelitore të objektivave të saj.

Në një paralajmërim rrëqethës, propagandistja televizive Olga Skabeyeva ndau fotografi të “qendrave vendimmarrëse” në Perëndim, të cilat mund të shkatërrohen nga Rusia nga sulmi bërthamor, duke përfshirë selinë e NATO-s në Bruksel.

Mesazhi i saj përkoi me samitin e NATO-s në Madrid, vendndodhja e të cilit ishte gjithashtu “në shënjestër”.

Ajo tha: “Një përshëndetje për pjesëmarrësit e samitit të NATO-s, një blloku haptazi armiqësor ndaj Rusisë. “Shikoni ekranin, por mos kini frikë, ju lutem.”

“Agjencia Ruse e Hapësirës publikoi imazhe satelitore dhe koordinata të sakta të atyre që ne i quajmë “qendrat vendimmarrëse” të vendeve perëndimore. Dhe vendi i samitit në Madrid, ku Rusia shpallet armiku më i keq.”

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KUJDES – I nxehti afrikan “pushton vendin”/ Ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Vala e nxehtësisë, ndodh ajo që nuk pritej! Ja çfarë ndodh në ditët e ardhshme