in

Politikani i njohur turk bën gjestin e paprecedentë, shpalos flamurin para Parlamentit të Greqisë. ‘Mitsotakis, hiq dorë nga Amerika!’

Athinë- Një veprim i paprecedent ka ndodhur para parlamentit grek kur politikani i njohur turk ka valëvitur flamurin e vendit të tij dhe i është drejtuar Mitsotaqis të heqë dorë nga armët.

Gjithçka ndodh kur tensionet mes dy vendeve janë acaruar së tepërmi pas vizitës së kryeministrit grek në SHBA.

Kryetari i TDP (Partia Turke për Ndryshim), Mustafa Sarigul, i ka shkuar “në shtëpi” kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis.

Sarigul ka udhëtuar drejt Athinës dhe me një flamur turk në dorë është shfaqur para Parlamentit të Greqisë, në sheshi Sintagma.

Prej aty ai i ka kërkuar kreut të qeverisë greke që të mos kërkojë ndihmë nga SHBA.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ish-ushtari i UÇK-së shpërthen në lot kur kujton v*sjen e një 15-vjeçari. ‘Nuk e fali kurrë!’

Shkoi ilegalisht në Britani, çfarë kanë vendosur autoritetet për të riun shqiptar