in

Prot esta e thirur nga Berisha, Yuri Kim: Të zbatohet ligji dhe të jetë paqësore

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar lidhur me protestën e sotme para Kryeministrisë të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

E pyetur nga gazetarët para aktivitetit të Dhomës Amerikane të Tregtisë për 246 vjetorin e pavarësisë së SHBA-së, Yuri Kim tha se e rëndësishme është që të jetë paqësore dhe të respektohet ligjit.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, ka deklaruar shkurtimisht Yuri Kim.

Kujtojmë se Sali Berisha është shpallur “non grata” nga ShBA dhe se zyrtarët amerikanë kanë deklaruar se nuk do të bashkëpunojnë me Partinë Demokratike nëse në krye të saj vjen ai.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

“Vinte erë të keqe ndaj e futa në bagazh”! Shoferi shqiptar rrëfen momentin e tmerrshëm me em*grantin: Nuk po duroja dot dhe…

Nga jugu në veri/ Dalin shifrat, ja sa prot estues janë nisur drejt Tiranës