Connect with us

Positivity Minds

Publikohen pamjet e sulmit në Oslo (Video)

Latest

Publikohen pamjet e sulmit në Oslo (Video)

Është shfaqur një video e të shtënave të mbrëmshme në kryeqytetin norvegjez Oslo, ku dy persona mbetën të vrarë dhe 14 të plagosur.

Sulmuesi u arrestua pranë klubit të famshëm të homoseksualëve, London Pub gjersa iu konfiskuan dy armë.

Në video dëgjohen të shtënat në momentin kur sulmuesi hapi zjarr, raporton.

Në pamjet e mëposhtme shihet një numër i madh i vizitorëve të klubit, por edhe kalimtarë të rastit, duke ikur nga të shtënat.

Kryeministri Jonas Gahr Stoere tha se ky ishte një sulm i tmerrshëm dhe, siç tha ai, thellësisht tronditës ndaj njerëzve të pafajshëm dhe mbështeti njerëzit e këtij komuniteti.

“Pashë një burrë që arriti me një çantë, ai mori një armë dhe filloi të qëllonte”, tha gazetari Olav Roenneberg i transmetuesit publik NRK.

Ndryshe, sulmi ndodhi në prag të paradës së krenarisë në Oslo, 50 vjet pasi ky shtet u dha me ligj të drejtat komunitetit LG.BTI+.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.