Connect with us

Positivity Minds

Rrebeshe shiu në të gjithë vendin/ Pushuesit braktisin plazhet, çfarë do të ndodhë në fundjavë

Latest

Rrebeshe shiu në të gjithë vendin/ Pushuesit braktisin plazhet, çfarë do të ndodhë në fundjavë

Pas ta nxehtit afrikan rrebeshet e shiut përfshinë pjesën më të madhe të vendit. Në Sarandë, Vlorë dhe Durrës pushuesit braktisën plazhet ndërsa në shumë qytete reshjet krijuan trafik në rrugët kryesore.

Pushuesit braktisën plazhet dhe u kthyen në shtëpi.

Në Sarandë, Vlorë dhe Durrës çadrat mbetën bosh.

Shkak u bë shiu që përfshiu vendin gjatë mesditës.

Reshjet e rrëmbyeshme krijuan trafik në rrugët kryesore të qyteteve.

Vranësirat dhe rrebeshet sipas meteorologëve vijnë si pasojë e depërtimit të masave ajore nga veriu i Europës.

Pas të nxehtit afrikan që përfshiu vendin në fillim të javës e premtja solli rënie të temperaturave deri në 32 – 33 grade celcius duke kthyer vlerat tipike të muajit.

Moti pritet te jetë i paqëndrueshëm pothuajse gjatë gjithë ditës.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë në det.

Të shtunën dhe të dielën meteorologët parashikojnë kthim të kthjellimeve dhe ditë të përshtatshme për plazh.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.