in

Rrëzohet avioni, raportohet për të vdekur dhe të plagosur(Video)

Një aeroplan mallrash është rrëzuar në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja e rëndë është regjistruar gjatë orëve të para të mëngjesit ku aeroplani i mallrave Ilyushin Il-76 i cili u rrëzua teksa fluturonte pranë qytetit rus të Rizanit (qendror).

Raportohet se fatkeqësisht katër persona kanë humbur jetën , ndërkohë 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur, të cilët menjëherë janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

Autoritetet që prej momentit të aksidentit ndodhen në vendin e ngjarjes ku dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tronditëse në Pogradec, burri varet brenda në shtëpi

Varianti i ri COVID, paralajmëron epidemiologu Alimehemti: Do ketë dyfishim rastesh, duhet të