in

Serbi valëvit flamurin rus në mes të Kosovës, më pas e gjen ‘belaja’

Një shtetas serb është arrestuar ditën e sotme në Kosovë gjatë festimeve të festës së Vidovdanit, pasi kishte valëvitur flamurin e Rusisë.

Pas liturgjisë në Graçanicë me rastin e festës së Vidovdanit, serbët kanë vizituar monumentin në Gazimestan përmes autobusëve dhe veturave.

Ata janë kontrolluar nga policia e Kosovës për ekspozim të simboleve nacionaliste. Disa prej tyre janë detyruar të zhveshin bluzat të cilat përmbanin mesazhe nacionaliste serbe.

Policia e Kosovës në anën tjetër përveç prezencës së shtuar është duke e monituruar situatën edhe me dron.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

E FUNDIT/ Bordi ndryshon çmimet e karburanteve, ja sa do të shiten tani

Megi Pojani çudit plazhin me pozat e saj