Connect with us

Positivity Minds

Shkrumbohen 10 hektarë pyje në Krujë, dyshohet se është i qëllimshëm

Latest

Shkrumbohen 10 hektarë pyje në Krujë, dyshohet se është i qëllimshëm

Një sipërfaqe e madhe me pyje e shkurre është përfshirë nga flakët në Krastën e Krujës.

Zjarri deri tani ka shkrumbuar mbi 10 hektarë pyje dhe vijon të avancojë duke u përhapur me shpejtësi.

Zjarri sipas zjarrfikësve është i qëllimshëm, pasi janë disa vatra.

Dy grupe të forcave zjarrfikëse te Krujës janë në terren, duke u përpjekur të lokalizojnë flakët.

Shuarja e flakëve mbetet mjaft e vështire për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës për ndërhyrjen e mjeteve zjarrfikëse.
/abcnews.al/

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.