in

“Shqiponjat” në ndjekje të “Jaguar”, arrestohet shoferi dhe dy shokët e tij, çfarë iu gjet të rinjve

Policia ka ushtruar kontrolle në rrugë ditën e sotme dhe në pranga kanë rënë tre të rinj që lëviznin me armë me vete.

Burimet bëjnë me dije se në pranga ka përfunduar Ergys Hidri, Edison Manaj dhe Enea Shima.

“Oraneës” shkruan se gjatë aksionit për kapjen e tyre të cilët lëviznin më një mjet “Jaguar” forcat “Shqiponja” kryhen kontrolle ndaj Enea Shimës ku iu gjet një pistoletë ku ne krehër kishte edhe dy fishekë.

Po ashtu për dokumentimin e ngjarjes forcat Shqiponja kryen edhe kontrolle në banesa të tre te rinjve.

Gjatë këqyrjes së banesës së Edison Manaj u gjetën dy sende metalike të dyshuara armë zjarri, të ngjashme dhe me formë si ajo e kallashnikovit model AK-47.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Shqipëria nën “pushtetin” e të nxehtit afrikan, por javën e ardhshme ka surpriza nga moti

Tragjedi, autobusi plot me pasagjerë bie në greminë, të paktën 19 të vrarë