in

Surprizë e motit! Parashikohen stuhi të fuqishme dhe reshje të dendura

 

Dita e sotme ka filluar me diell, ndërsa gjatë orëve të pasdites priten zhvillime konvektive të vranësirave, duke gjeneruar edhe rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të fuqishme.

Njëkohësisht, pritet fuqizim në parametrin e erës, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me ç’rast priten edhe dëme materiale.

Temperaturat maksimale në shkallë vendi do të luhaten prej 31 deri në 34°C, shkruan meteokosova.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Elvana dhe Dhurata e “djegin” lojën sonte

Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes më pas tentoi të v*iste veten me a*më zjarri, zbardhet ngjarja në Tiranë