in

Të shtëna me a*më zjarri në një qendër tregtare në Danimarkë, dyshohet për v*ktima dhe të pl*gosur

Danimarkë- Disa persona janë qëlluar me armë zjarri në një qendër tregtare në kryeqytetin danez, Kopenhagë.

Oficerët e armatosur u dërguan në qendrën tregtare të Field, në jug të qytetit. Nuk është e qartë se sa njerëz mund të jenë vrarë apo pla*osur.

Të gjitha rrugët atje dhe linja e metrosë që e lidh atë me qendrën e qytetit janë mbyllur dhe ekipet e ambulancës dhe zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje.

Policia më vonë tha se një i dyshuar ishte arrestuar, por nuk dha detaje. (noa.al/M.D)

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

“Më ke shkrirë në dru se nuk të mbajta nipin me arrest shtëpie”, Adelina: Ia kisha borxh?

Shakira rrezikon burgun, ndryshon strategji mbrojtjeje pas divorcit me Pique