in

Temperatura të larta deri në 39°C, mësoni si do të jetë moti sot

Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellime në ultësirën perëdimore, ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të lehta vranësinash.

Pjesa e dytë e ditës parashikohet që të shfaqë vranësina në të gjithë territorin ku në zonat Veriore vranësinat do të jenë të dukshme duke krijuar mudësi për reshje shiu në Veri dhe Veriperëndim të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16 gradë C deri në 39 gradë C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzimin prej 2-3 ballë.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sinan Hoxha del nga vetja në mes të koncertit, merr mikrofonin dhe shan keq serbët (Video)

Bëhuni të gati të “piqeni”! Temperatura përvëluese na presin përgjatë javës, qytetet ku termometri do shënojë 40 gradë