in

“Tërbohet” moti! Meteorologu shqiptar poston pamjet e pazakonta/ Vjen, “pushton” gjithçka dhe “zhduket”

Mot i keq ka mbizotëruar pasditen e ditës së djeshme në disa rajone të Kosovës. Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike (KEDS), njoftoi se për shkak të kushteve atmosferike dhe erërave të forta, janë shkaktuar disa prishje në rrjetin energjetik.

Zonat më të prekura janë: Prishtina, Gjilani, Peja, një pjesë e Ferizajt dhe Mitrovicës. Ndërkohë, meteorologu Mendim Rugova ka publikuar disa pamje të rrufeve nga stuhia e verës që kaloi mbi kryeqytet, të cilat janë shpërndarë nga “Prishtina Weather”. “Stuhia mbi Prishtinë. Timelapse prej 40 minutash. Vërehen edhe rrufetë në disa pamje. Shpejtësia maksimale e erës e regjistruar në stacionin personal 18.8m/s, apo 68km/h”, thuhet në njoftim.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Veprimi i papritur i deputetes shqiptare në parlament: “Po të dhuroj një vezë për…!”

Doli pa leje me miqtë/ Nëna gjen vajzën në club nate duke pirë, momenti kur e largon me dh.unë