in

Tragjedi në një klub nate/ 17 të vd.ekur e dhjetëra të plagosur, familjarëve nuk u lejohet të shohin trupat

Një kas.aphanë e vërtetë ka ndodhur në një klub nate në Afrikën e Jugut.

Trupat e 17 të vd.ekurve u gjetën në Enyobeni, raporton BBC.

“Rrethanat rreth incidentit janë nën hetim”, tha një zëdhënës i policisë për kanalin televiziv Newzroom Africa. “Nuk duam të bëjmë asnjë spekulim në këtë fazë”, tha Tembinkosi Kinana.

Të afërmit e viktimave nuk kanë mundur t’i shohin trupat, thonë raportet dhe vendasit kanë kërkuar që vendi të mbyllet. Një numër i madh i personelit të shërbimit të urgjencës janë në vendngjarje.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2 të vd.ekur dhe 21 të plagosur, sulmi në Oslo po trajtohet si terrorizëm islamik

Tradhtia e Pique dhe ndarja me Shakirën, ky shtet merr vendimin drastik për yllin e Barcelonës