in

Tragjike! Përsëritet ‘Titaniku’/ Anija me 2000 persona ‘mbytet’ pasi përplaset me ajsbergun (VIDEO)

Duket se historia e Titanikut, anijes së famshme që u mbyt në vitin 1912, “është përsëritur”, pasi së fundmi një anije lundrimi u përplas me një ajsberg në brigjet e Alaskës.

Përplasja e anijes turistike “Norwegian Sun”, e cila transportonte 2000 persona, ndodhi të shtunën, më 25 qershor dhe shkak është bërë dukshmëria e ulët që kapiteni kishte për shkak të mjegullës. Anija u përmbys dhe u kthye në Juneau, Alaska, ku dëmi u riparua dhe pritet të ketë arritur në bazën e saj në Seattle, Washington deri të enjten.

— Domenico (@AvatarDomy2) June 28, 2022

“Ishte një përvojë e tmerrshme. Situata ishte e keqe. E gjithë anija ndaloi plotësisht nga përplasja”, komentuan pasagjerët, duke shtuar se “anija pati një lëkundje të fortë”. Madje, një nga pasagjerët e anijes e filmoi këtë moment duke e ndarë me të gjithë.

Për fat të mirë, këtë kerr nuk ishte viktima.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Zbriti nga makina e parkuar dhe u rrëzua, humb jetën burri

Grabitje spektakolare si në filma në mes të Berlinit. Autorët marrin valixhet me para