Connect with us

Positivity Minds

Tragjike! V.des 21-vjeçarja, e pickoi mushkonja në ballë

Latest

Tragjike! V.des 21-vjeçarja, e pickoi mushkonja në ballë

Një pilote praktikante 21 vjeç nga Britania e Madhe vdiq pasi u pickua nga një mushkonjë në ballë. Oriana Pepper nga Bury St Edmunds, Suffolk kishte pësuar një infeksion nga pickimi i mushkonjës, që më pas iu përhap në tru.

Dy ditë pas pickimit, e ndjera u rrëzua para të dashurit të saj James Hall, i cili e dërgoi me urgjencë në spital. Pepper vdiq në spital më 21 korrik të vitit të kaluar, raporton The Independent.

Mjeku ligjor i Suffolk, Nigel Parsley, tha të mërkurën se pilotja praktikante vdiq “si rezultat i një infeksioni serioz të shkaktuar nga një pickim i një insekti në ballë”.

“Infeksioni ka prekur lëkurën e Orianës pas një pickimi nga një insekt. Më pas është futur në arterien karotide të qafës dhe ka çuar në mpirje septike në trurin e saj. Kurrë më parë nuk kam parë një rast si ky,”-tha mjeku ligjor.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.